Role bílkovin, tuků a vlákniny ve stravě pro kočky

Kočka vnáší do vašeho domova mnoho radosti a proto je důležité se o ní nejen dobře starat, ale také se ujistit, že dostává všechny důležité živiny, které pro zdravý život potřebuje. Když dopřejete své kočce správné množství bílkovin, tuků a vlákniny, pomůžete jí, aby byla zdravá a mohla tak projevovat svou skutečnou osobnost. 

Význam živočišných bílkovin 

Přestože se kočky doma cítí velice pohodlně, původem jsou to lovci. Proto potřebují ve své stravě maso. Z něj získávají veškeré pro život důležité živiny. 

Živočišné bílkoviny jsou důležitým zdrojem aminokyselin, např. taurinu, který poskytuje výživu pro srdce vaší kočky. Všechna naše chutná krmiva pro kočky obsahují vysoký podíl živočišných bílkovin a vy si tak můžete být jisti, že vaše kočka dostává veškerou výživu, kterou potřebuje. 

Mastné kyseliny pro zdravou kůži a srst 

Mastné kyseliny jsou klíčem k tomu, aby kůže vaší kočky byla zdravá a její srst nádherně hebká a lesklá. Pro kočky existují dva důležité typy mastných kyselin: omega-6 a omega-3. Omega-6 se běžně vyskytuje v kuřecím tuku a kukuřici a pro zdravou kočičí kůži a srst je nezbytná. Omega-3 se vyskytuje převážně v rybím tuku. Všechny naše chutné receptury obsahují speciální směs omega-6 a omega-3 kyselin, které pomáhají udržet kůži i srst vaší kočky v nejlepším možném stavu.

Jak zajistit, aby vaše kočka neměla problémy s trávením 

Pro správnou funkci trávícího systému potřebují kočky vhodnou směs vlákniny. To jistě oceníte i vy, až dojde na čištění kočičího záchoda. Všechny receptury IAMS obsahují na míru vyvinutou směs řepné dužiny a prebiotika FOS, díky kterým se bude vaše kočka cítit spokojeně. 

Další věcí, která může kočkám způsobit problémy se zažíváním, jsou bezoáry. Jistě jste si všimli, že vaše kočka o sebe ráda a často pečuje. Při takovéto péči, kdy si kočky lížou srst, mohou spolknout poměrně velké množství chlupů! Pokud jejich trávicí systém nefunguje tak, jak má, tyto chlupy mohou v žaludku vaší kočky utvořit chlupové bezoáry, což je nepříjemné nejen pro ni, ale i pro vás. 

Speciálně vyvinutá receptura IAMS pro redukci chlupových bezoárů poskytuje vaší kočce extra vlákninu, kterou potřebuje, aby se dokázala s otravnými bezoáry sama přirozeně vypořádat.Najděte to správné krmivo pro vašeho mazlíčka

Odborníky vytvořená výživa a zábava. Bez kompromisů.

Věříme, že správné krmivo může pro domácí zvířata znamenat celou řadu pozitivních změn. Projděte si naše vynikající receptury, abyste našli pro vašeho mazlíčka takové krmivo, které si zamiluje.

KOČKA PES