Vyrostla vaše kočka z krmiva pro koťata?

Když si opatříte kotě, dáváte mu takové krmivo, které je určeno přesně pro jeho vyvíjející se tělo. Když ale kotě vyroste, je čas začít uvažovat o nějakém prémiovém krmivu, které je určeno dospělým kočkám.

I když si stále hraje jako kotě, vaše rostoucí kočka se stává dospělou. Pro mnohé je však překvapením, že jedno krmivo (ať už se jedná o krmivo pro koťata nebo dospělé kočky) není vhodné pro všechny kočky. Nutriční potřeby koťat a dospělých koček se zásadně liší. Je proto důležité, abyste vaší kočce poskytli vždy takové prémiové krmivo, které je vzhledem k jejímu věku co nejvhodnější.

Je prémiové krmivo opravdu nezbytné?

Proč je tolik důležité, aby vaše téměř dospělé kotě přešlo na prémiové krmivo pro dospělé kočky? Protože kvalita se počítá. Kvalitní živiny, které vaše kotě dostávalo v raném věku, je třeba i nadále zajistit v podobě prémiového krmiva. Pokud byste v této fázi kočičího života přešli na nějaké základní krmivo, mohlo by to mít negativní dopad na trávicí systém vaší kočky. Navíc by rozhodně nedostala tak kvalitní živiny jako ty, na kterých vyrostla.

Představte si miminko. Když je čas přejít na tuhou stravu, také byste zcela určitě dali přednost tomu nejlepšímu, co je možné koupit. Totéž platí u vašeho rostoucího kotěte. Prémiová krmiva nabízená i společností IAMS ® jsou navržena tak, aby obsahovala vysoce kvalitní přísady k udržení celkového zdraví zvířete. Jejich hlavním cílem je poskytnout vaší kočce stravu, obsahující následující klíčové složky:

 • vysoce kvalitní ingredience
 • vyvážené optimální množství proteinů, tuků, mírně kvasitelné vlákniny, uhlohydrátů, vitamínů a minerálů, díky kterým jsou drahé doplňky zcela zbytečné
 • konzistentně vysoce kvalitní receptury, které zůstávají stejné bez ohledu na výrobní náklady
 • skvělá chuť ověřená krmením
 • splnění nebo překročení standardů AAFCO (Association of American Feed Control Officials - Americká státní asociace pro kontrolu krmiv)
 • nutričně vyvážené a komplexní receptury, které jsou vhodné pro každou specifickou životní etapu zvířete
 • produktové záruky
Zpět nahoru

Sledujte výsledky

A co je výsledkem všech těchto ingrediencí? Šťastná a zdravá kočka. Tyto ingredience, které přímo ovlivňují zdraví zvířete, byste měli najít v každém prémiovém krmivu pro kočky. Přispívají totiž k dlouhému a zdravému životu vaší kočky, včetně:

 • optimálního svalového tonusu
 • lesklé a zdravé srsti
 • zdravé kůže a kostí
 • jasných očí a čistých zubů
 • malé a tuhé stolice

Prémiové receptury IAMS, které jsou výsledkem několika desetiletí vývoje a výzkumu, pomáhají udržovat zdraví vaší kočky a poskytují jí výživu nezbytnou pro dlouhý a kvalitní život. Běžní výrobci jednoduše nikdy nenabídnou stejnou kvalitu a zkušenosti, jaké do každého pytle s krmivem pro kočky vkládá IAMS.

Zpět nahoru

Kdy na prémiové krmivo přejít?

Jakmile dosáhne vaše kočka asi 12 měsíců věku, je čas přejít na kvalitní prémiové krmivo. Při přechodu na výživu určenou dospělým kočkám je důležité sledovat váhu a tělesný stav vaší kočky, abyste případně mohli upravit velikost porcí.

A protože kočky obvykle sní jen to, co opravdu potřebují, doporučuje se nabízet jim krmivo ve volném režimu. (Volným režimem se myslí zajištění dostupnosti krmiva v průběhu dne tak, aby kočka mohla jíst kdy a kolik potřebuje.) Tento volný režim nemusí být ovšem vhodný pro kočky, které žijí doma a nemají tolik pohybu. U těchto koček se spíše doporučuje krmení kontrolovanými porcemi jídla. Za vhodné považujeme například rozdělit denní příděl krmiva do alespoň dvou jídel.

Chcete-li určit, kolik krmiva své kočce dát, přečtěte si v první řadě doporučení výrobce krmiva na obalu. Řiďte se pokyny výrobce a provádějte kontrolní vážení vaší kočky alespoň jednou týdně. Pokud váha vaší kočky roste nebo klesá a neměla by, upravte mírně na následující týden její denní příděl jídla.

Zpět nahoru

Jak přechod provést?

Abyste předešli střevním problémům vaší kočky, přejděte z krmiva pro koťata na krmivo pro dospělé kočky během čtyř dnů následovně:

Den 1: Do misky vaší kočky dejte 75 % krmiva pro koťata a 25 % krmiva pro dospělé kočky.
Den 2: Smíchejte krmivo pro koťata a krmivo pro dospělé kočky v poměru 50/50.
Den 3: Do misky vaší kočky dejte 75 % krmiva pro dospělé kočky a 25 % krmiva pro koťata.
Den 4: Jídlo bude nyní kompletně tvořeno krmivem pro dospělé kočky.

Najděte to správné krmivo pro vašeho mazlíčka

Odborníky vytvořená výživa a zábava. Bez kompromisů.

Věříme, že správné krmivo může pro domácí zvířata znamenat celou řadu pozitivních změn. Projděte si naše vynikající receptury, abyste našli pro vašeho mazlíčka takové krmivo, které si zamiluje.

KOČKA PES