O společnosti Iams

Můžeme zlepšit životy vašich mazlíčků.

Věříme, že jediný způsob, jak poskytnout to nejlepší možné krmivo a výrobky pro péči o zvířata, je znát psy a kočky lépe než kdokoliv jiný. Věříme, že prostřednictvím inovativního výzkumu, a objevů a dodržováním naší jedinečné výživové filozofie, můžeme zlepšit životy milionů domácích zvířat po celém světě.

Naše historie

Od založení naší společnosti v roce 1946 hledal Paul F. IAMS nové způsoby výroby prémiových kvalitních krmiv pro zvířata, která by psům a kočkám poskytla šťastnější a zdravější delší život.

Paul Iams strávil mnoho času s chovateli a výživovými specialisty, díky čemuž si uvědomil důležitost bílkovin a také roli, jakou ve výživě domácích zvířat sehrávají tuky. Tvrdil, že kočky a psy je nejlepší krmit jako masožravce a to stravou s vysokým obsahem bílkovin a tuku, což bylo pojetí, které přineslo revoluci ve způsobu výroby IAMS krmiv a výběru surovin.

Paul vytvořil na základě svých poznatků první krmivo pro malosériovou výrobu, IAMS 999, v 50. letech 19. století a popsal ho jako na 99,9 % blízko k dokonalosti. Bylo vším, čemu věřil a přineslo nový standard ve výrobě krmiv pro domácí zvířata - moderní výživa, která podstatně zlepšuje zdraví a vitalitu domácích zvířat. Jeho přesvědčení se stalo základem pro všechny další inovace.

50. léta 20. století

V 50. letech 20. století je uveden na trh první produkt IAMS - krmivo IAMS 999. Jedná se o první krmivo pro domácí zvířata, které používá v krmivu jako primární zdroj bílkovin bílkoviny živočišné.

60. léta 20. století

Paul Iams si nadále uchoval svůj přístup výroby nejlepší možné výživy a v roce 1961 uvedl na trh IAMS Plus . Receptura s vysokým obsahem bílkovin přitáhla pozornost nadšených majitelů psů.

70. léta 20. století

Během 70. let 20. století uvedl IAMS nový produkt - IAMS kousky pro psy a poprvé představil ikonickou obchodní značku s logem otisku tlapy.

80. léta 20. století

V 80. letech 20. století IAMS změnil představením krmiv s recepturou založenou na fázích života a uvedením receptury pro štěňata tvář regálů s krmivy pro domácí zvířata. IAMS také poprvé použil obalový design v „barvách duhy" a uvedl IAMS krmivo pro kočky a IAMS sušenky pro psy.

90. léta 20. století

90. léta jsou obdobím inovací pro IAMS, neboť byla uvedena řada IAMS Naturals. Společnost také představila průzkum, který ukázal, že omega-6 a omega-3 kyseliny mohou přispět ke zdravé kůži a srsti.

2008

Inovace v IAMS pokračují i po roce 2000. V roce 2008 stanovila za svou hlavní produktovou řadu IAMS ProActive Health a současně představila novou recepturu hairball control, která díky vyvážení řepné dužiny a celulózy pomáhá snížit problémy s chlupovými bezoáry.

2015 - 2016

V roce 2015 koupila značku IAMS společnost Spectrum Brands Inc. a věrná odkazu značky v neustálých inovací uvedla na trh nejen IAMS Naturally, kde lze všechny ingredience vysledovat až ke zdroji, ale i pochoutky IAMS delights - mokré krmivo nabízející různé příchutě a textury.

2018

V roce 2018 IAMS představuje s novou řadou IAMS for Vitality nové, upravené a vylepšené receptury. Toto suché krmivo kombinuje odborníky vytvořenou výživu a zábavu. Je vytvořeno tak, aby podporovalo 7 znaků zdravé vitality u všech koček a psů, v různých lahodných příchutích, které si zamilují.